Księga gości

Zapraszam wszystkich, aby zostawili swój wpis w księdze gości.
Cenię sobie Państwa opinie i sugestie odnośnie oglądanego portalu. Zebrane informacje umożliwią dalszy jego rozwój.

Dodaj wpis w księdze gości

 
 
 
 
 
Pola oznaczone * są wymagane
Piotr Wieluń
Witam wszystkich. Prowadzę badania na temat historii Policji Państwowej i stanem bezpieczeństwa w powiecie wieluńskim w latach 1918-1939. Szukam rodzin, których przodkowie pracowali w PP powiatu wieluńskiego. Bardzo chętnie nawiązał bym kontakt z panem Arturem, który opublikował wpis ponizej. Mój kontakt ma administrator tej strony, z którym współpracuję. Pozdrawiam Piotr
Paweł
Witam, może ktoś z państwa posiada informację o Posterunku Policji w m. Słonim (obecnie Białoruś), pracował tam mój daleki wuj Jurkiewicz, który był policjantem został zamordowany przez sowietów w 1940 przed domem mojego pradziadka w Szydłowicach gm. Roś. Chciałbym potwierdzić historię rodzinną i ustalic jaki miał stopień.
Elżbieta
Witam.Jestem wnuczką Stanisława Okońskiego,był przed wojną szefem posterunku w Sierpcu i komendantem szkoły I-szego Okregu P.P. w Mławie.Te dane mam z graweru przycisku do papierów sprezentowanego dziadkowi na imieniny 8.5.23. przez kancelarię i frekwentantów piątego kursu.Mam też parę malutkich fotografii na których z całą pewnością jest dziadek,bo podobny do ojca no i mnie.Babcia Irena z.d. świderska miała dwóch synów,starszego Leszka i Eustachiusza mojego tatę rocznik 24.Nic więcej o dziadku nie wiem,tylko tyle, że w którymś momencie dostał wyrok śmierci od komunistów za ich legalne zwalczanie,jechał pociągiem wtedy strzelali do niego,wyskoczył przez okno,przeżył,potem leczył się na manię prześladowczą w Tworkach czasami przebywał w domu,babcia jednak ze strachu przed i po wojnie nie utrzymywała kontaktów z dziadka rodziną.Podobno rodzina dziadka miała pretensje o to leczenie.Nie znam daty urodzi,ślubu,niczego.Może ktoś pomógłby mi odszukać potomków rodziny dziadka?W pamięci mam okolice stolicy,Ursusa,imię Marceli.Tato ze zdjęcia w młodości jest bardzo podobny do dawnego ministra obrony(?)Zbigniewa Okońskiego i podobno jeden z kuzynów Piotr Okońki mieszkał w Gdańsku.Będę wdzięczna za cokolwiek,nikt z rodziny dziadka nieżyje tylko ja i córka Leszka 70-letnia Barbara Okońska-kozłowska zapomniana aktorka,choruje,nic nie wie i nie chce wiedzieć.Podaję adres:urwisek07@wp.pl .Dziękuję.
Jacek Węglowski
Jestem wnukiem Szymona Kimstacz, numer 54 na liście funkcjonariuszy Policji Państwowej, mogących figurować na tzw. białoruskiej liście katyńskiej. Niestety do dnia dzisiejszego nie wiem gdzie został zamordowany i pochowany, zapewne w zbiorowej mogile mój dziadek.
Jola
Jestem wnuczką posterunkowego Marcina Marca, który służył w Tarnowie. Zmarł na początku 1939r. Szukam jego historii, ale to trudne. Świetna strona, która przywraca dumę z tego, że mój dziadek tworzył tę formację i z dumą służył swojemu krajowi. Pozdrawiam
Maciej Dziergas ZW NSZZ Policjantów w Katowicach
Łezka w oku się kręci ....To podróż do czasów gdy ''Bóg...honor...ojczyzna '' nie było tylko pustym frazesem ....Ta Strona ta ... to wehikuł czasu ....do czasów gdzie godło.. barwy narodowe oraz mundur były dobrem najcenniejszym ..a rotę ślubowania wypełniało się niejednokrotnie do końca ....Jestem pełen podziwu .. ze związkowym pozdrowieniem .
Marlena
Jestem prawnuczką zamordowanego Starszego posterunkowego Policji Państwowej Stanisława Staszka! Chciałam oddać hołd jemu oraz wszystkim pomordowanym. Znałam jego żonę, a moją prababcię, która musiała walczyć o byt dla siebie i 5 swoich dzieci, nie wiedząc co się stało z pradziadkiem, przez wiele lat. Wspaniała , pokorna kobieta.Nie ma dnia aby moja babcia a jego córka nie wspominała go. Był dobrym, wielkim człowiekiem. W imieniu całej rodziny oddaję cześć pradziadkowi. Pamiętamy!
ARTUR
BARDZO FAJNA STRONKA DZIADEK MÓJ SŁUZYŁ W POLICJI W PRASZCE ORAZ W KŁECKU BYL KOMENDANTEM. W CZASIE WOJNY PRACOWAŁ NA PODHALU W BUKOWINIE TATRZANSKIEJ GDZIE POMAGAŁ PODCZAS OKUPACJI GÓRALOM. ZAJMUJE SIE OBECNIE ZBIERANIEM INFORMACJI O PRZEBIEU SŁUZBY MOJEGO DZIADKA MALINIWSKI FELIKS ROK UR 1895
Ryszard
st.post. Stanisław Piskorz - policjant z Komarna woj.lwowskie, jest bratem mojej matki Marii Nowickiej z domu Piskorz. Został on zamordowany przez ukraińsko-rosyjską władzę. Jest umieszczony na Ukraińskiej Liście Katyńskiej.
Maria
Witam.Jestem wnuczką podkomisarza policji Jana Nowickiego w 1939 roku był Komendantem komisarjatu w Równem. Został aresztowany 17 września 1939roku.Do tej pory nie mamy wiadomosci o dalszych jego losach.Posiadam zdjęcia mojego dziadka w mundurze .Pozdrawiam Maria
Elżbieta
Jestem wnuczką zamordowanego policjanta Michała Szczepańczyka. Mój Tata zmarł w 1984 roku. Po wojnie długo szukał swojego ojca. Umierając nie wiedział jak okrutny spotkał go los. Jestem wdzięczna autorom tej strony, że podjęli się trudu upamiętnienia ofiar tego bestialskiego mordu.
Maurycy
Świetne opracowanie. Nareszcie znalazłem swojego dziadka, którego nie miałem okazji poznać. Jest punkt zaczepienia.
Tomasz Czapla
Cenna i bardzo pożyteczna strona, także dla muzealnika. Warto, aby oprócz plansz z wzorami mundurów, umieścić także zdjęcia oryginalnych zabytkowych mundurów, detali różnicujących poszczególne wzory. Na uznanie zasługuje ikonografia i dokumenty, pomocne w identyfikacji. Pozdrawiam autora
Piotr Lachman
Serdeczne podziękowania dla autora tego portalu za pomoc w zrealizowaniu wystawy pt. "Funkcjonariusze Policji Państwowej na nartach"która odbyła się w minioną sobotę na śnieżnych stokach w miejscowości Podstolice.Duża wiedza i zasoby fotograficzne na temat formacji.
Aleksander Dąbkiewicz
Dzięki że jesteście. Mnóstwo informacji w jednym miejscu. Mój pradziadek Edward Wojtczak pełnił służbę w Równem później w Korcu. W 1940 zamordowany w Twerze. Gdzie szukać informacji nt służby, w ogóle jakichkolwiek informacji? Pozdrawiam (alessandro9427@gmail.com)
Dorota Górska
Witam , jestem wnuczką policjanta z Kołodziejówki . Kazimierz Wolicki oddelegowany ze Słupcy. Nie wrócił już z rodziną do domu . Dobry portal . życzę dalszego rozwoju . Dziękuję Wam za tą pracę .
Paweł
Bardzo ciekawy portal z dużą ilością cennych wiadomości.
Sławomir Szpakowski
Witam. Jestem rekonstruktorem historii i odtwarzam sylwetkę tej formacji. Jestem z tego dumny . Dużo zyskałem wiedzy o tej formacji z Waszego portalu. I choć nie miałem przodków w Policji Państwowej to odnalazłem nazwisko swoje wśród pomordowanych przez NKWD .Aż czterech funkcjonariuszy .Oddałem cześć ich pamięci w tym roku podczas Marszu Cieni w Warszawie zapalając imienne znicze przy pomniku na placu zamkowym.
Wojciech Czapraga
Witam, Już bardzo dlugo sledze losy mego dziadka Eugieniusza Czapraga zamordowanego przez NKWD. Aresztowany w Kamieniu Koszyrskim, wieziony w Kowlu i zamordowany w Ostaszkowie. Mysle ze w koncu ustale dokladna date smierci i miejsce pochowku. Wedlug listy katynskiej juz to znam ale jeszcze chce wiecej poznac. Po aresztowaniu dziadka, babcie i i jej 6 dzieci wywieziono do Kazachstanu. Wrocili do Polski 04.04.1946. Tak sie zakonczyla historia wywozki i morderstwa dziadka przez NKWD sowieckie.
Renata Michalak-Kozielska
Jestem wnuczka zamordowanego jeńca -policjanta z Polski z Łodzi - Józefa Kozielskiego. Bardzo dziękuje za utworzenie tej strony -dzieki niej pamięć o moim dziadku Józefie Kozielskim jest udokumentowana i przekazana tez moim dzieciom,ktore sa dumne z pradziadka i moga przekazać tez następnym pokoleniom naszej rodziny. Jestem w posiadaniu fotografii mojego dziadka Józefa Kozielskiego w mundurze i chętnie mogę przesłac skan do Państwa jako dokument- pamiatkę. renata michalak/kozielska/